3 סיבות לעבור לחתימה דיגיטלית

חתימה דיגיטלית
בתי עסק רבים, חברות ובעלי עסקים, כבר מזמן יודעים כי חתימה דיגיטלית פרקטית ושימושית יותר מחתימה רגילה. מלבד זאת, חתימה דיגיטאלית מאפשרת יתרונות רבים וחשיפה לקדמה – מה שהופך אותה לפופולארית יותר. אבל מהי חתימה דיגיטאלית, ומהן הסיבות לעבור לחתימה דיגיטאלית? מצאנו עבורכם 3 סיבות מרכזיות.

לפני הכל – מהי חתימה דיגיטאלית?

חתימה זאת הנה חתימה שכל אדם, חברה או עסק יכולים להשתמש בה. החתימה נועדה לאבטח את החתימה של החתום על המסמך, מבלי שניתן יהיה לזייף אותה. בנוסף היא מאפשרת אישור למסמכים שונים שנשלחים במייל. החתימה הדיגיטלית אותה מקבלים דרך חברות העוסקות בהנפקת חתימות מסוג זה, נסרקת במחשב לאחר מספר שלבים פשוטים.

3 סיבות לעבור לחתימה דיגיטאלית

חתימה שלא ניתנת לזיוף

אם בעבר חתימות שונות היו ניתנות לזיוף או שהיו מעוררות מחלקות בבית המשפט, כיום באמצעות חתימה דיגיטאלית אפשר לשמור על ראש שקט, שכן החתימה ניתנת רק לאחר זיהוי אבסולוטי של המשתמש בה. החתימה קבילה בבית המשפט ומשמשת ראיה מוצקה לאמיתות החתימה. על מנת לאבטח את החתימה, היא נסרקת במחשב ולאחר זיהוי מוחלט החתימה מאושרת. חתימה דיגיטאלית אינה ניתנת לזיוף או העברה, ובעיקרון מגינה על החותם מכל פרצה שיכולה להיות במסמכים שחתומים על ידי הארגון, הגוף או החברה.

חסכון בזמן וכסף

אחד היתרונות הבולטים של חתימה דיגיטאלית היא היכולת של החתימה לאפשר לחותם חסכון בזמן וכסף. החתימה, המוכרת אצל גופים גדולים, מאפשרת שליחת מסמכים במייל תוך חתימה על המסמכים באמצעות חתימה דיגיטאלית. בצורה זאת לא צריך לבזבז שעות מרובות בנסיעות אל הגופים השונים תוך חתימה בצורה אישית המחייבת נוכחות על מסמכים.

שליחת דואר אלקטרוני עם מסמכים חתומים

עוד יתרון בולט בחתימה זאת, הוא היכולת לשלוח דואר אלקטרוני חתום בחתימה דיגיטאלית. כאשר שולחים דואר מסוג זה, ניתן לקצר הליכים, לבצע עסקאות בצורה קלה, ולהותיר רושם רציני על הלקוחות שלכם.

לסיכום נאמר כי חתימה דיגיטאלית פשוטה יותר לשליחה מחתימה שאינה דיגיטאלית .את החתימה הדיגיטאלית מסובך יותר לזייף מחתימה רגילה. חתימה דיגיטאלית מאובטחת במחשבי החברות השונות והחברה או העסק שלכם, ולכן לא ניתן לעשות שימוש במסמך שעליו היא נמצאת. החתימה מאפשרת שליחת דואר וקבלת דואר בצורה מאובטחת. בנוסף, חתימה דיגיטאלית מסייעת להימנע מניירת רבה ולשמור על סדר ועל איכות הסביבה.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *