עורך דין תקשורת

עולם התקשורת הינו רב תחומי ומשפיע על רבות על החברה הישראלית והבינלאומית. התחום כולל תקשורת כתובה דוגמת: עיתונים לסוגיהם, ביטאונים ועוד. תקשורת אלקטרונית שכוללת רדיו וטלוויזיה, וכן, תקשורת המשודרת באמצעים דיגיטליים והכוללת תכנים, ויזואליים וכתובים. תקשורת נערכת בין אנשים, בין גופים מקצועיים העוסקים בהפצתם ובין לקוחותיהם, מול ציבור מגוון אחר, וכן, בין גופים מסחריים ובין עצמם. לצורך ניהול פעילות תקשורת יש צורך בספקים, בזכויות פרסום, ברישיונות מסוגים שונים, בהכרת רגולציות בתחום ועוד.

ייעוץ מוקדם

כל התחום המורכב הזה מצריך לימוד וידע רב. במקרים רבים, יש צורך בקבלת ייעוץ ממומחים בקשר לסוגיות משפטיות, לרישיונות, לזכויות אחרות, לרגולציה ועוד. עורך דין תקשורת הוא אחד המומחים שכדאי להתייעץ עימם. הוא יאיר את עיני המתעניינים בסוגיות שונות הקשורות לחוקים בתקשורת, ולסוגיות אחרות חשובות ונדרשות. גופים, עסקים ומוסדות המתכוונים להיכנס לתחום עלולים להשקיע כספים רבים לקידום ענייני תקשורת שונים וכדאי לעשותם לאחר קבלת ייעוץ מתאים.

מחלוקות מגוונות

כמו בכל מערכת יחסית שמושתת על בסיס לקוח – נותן שירות, או על בסיס עסקי ואחר, גם בתחום התקשורת עלולות לפרוץ מחלוקות שונות. במקרים רבים, המחלוקות נסבות סביב זכויות שידור, עסקאות למכירת תוכן, מחלוקות מול גורמים ממשלתיים האחראים על מתן רישיונות, מכרזים בתחום, מול גורמי אכיפה, מול משרד התקשורת המקצה תדרים מסחריים ואחרים, מול ספקי ציוד, מפעילי שירותי תקשורת מקוונים, מפיצי דואר שיווקי ועוד. עורך דין תקשורת יכול לייצג כל לקוח בתחומים אלו ואחרים.

ניהול תיק

ניהול תיק תביעה או הגנה בתחום התקשורת אינו פשוט כלל וכלל. קיימים בתחום חוקים שונים שחלקם מורכבים ויש צורך להתמצא בהם. עורך הדין יבחן את התיק ומטרתו הראשונה תהיה למציאת פתרון בדרך של  משא ומתן ישיר מול הצד השני. בהיעדר הסכמות מקובלות הוא יפנה לבית הדין לקבלת סעד משפטי. עורך דין תקשורת מנוסה מכיר את התחום ומתמצא בתקדימים משפטיים שונים המתאימים לתחום טיפולו. הכרת כל אלה וניהול תיק נכון יכולים לסייע לו בייצוג הולם שיביא להצלחה בתיק. במקרים רבים, מדובר על בקשה לפיצויים כספיים וזכייה בהם תיטיב עם הלקוח.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *