ההבדל בין ווינדוס, לינוקס ומק

ההבדל בין ווינדוס, לינוקס ומק

אנחנו חיים בעידן אשר בו הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק. במיוחד כל מה שקשור למערכות המחשוב. קיימות מערכות הפעלה שונות אשר כל אחת מהן נועדה למעשה עבור שימושים אחרים כמו גם לצרכים שונים. הבעיה שלנו היא שלא תמיד אנחנו יודעים לשים את האצבע על ההבדלים ואנחנו גם לא יודעים לבחור את המערכת אשר היא תתאים לצרכים שלנו.

למעשה לא כל אחד בקי בכל מה שקורה בתחום של מערכות ההפעלה ובשטח, כמעט כולם עושים שימוש במערכת ההפעלה הקלאסית לש ווינדוס – חלונות.

אך רבים לא יודעים כי הם לא באמת צריכים את מערכת ההפעלה ווינדוס. הם בהחלט יכולים להסתפק בלינוקס. יש כאלה אשר עבורם הייתה עשויה מערכת מק להיות יעילה פי כמה וכמה אך מחוסר ידע הם ממשיכים לדבוק במוכר ובידוע במערכת ההפעלה של ווינדוס. אז אנחנו כאן על מנת לעשות מעט סדר בדברים.

קראו עוד בנושא: תיקון מחשבי iMac.

מערכת ההפעלה ווינדוס

למעשה רוב רובם של המחשבים נמכרים עם מערכת ההפעלה ווינדוס וזוהי ברירת המחדל שלהם. זאת היות ורוב רובם של מפתחי התוכנה מתאימים את התוכנות שלהם למערכת ההפעלה הפופולארית – ווינדוס.

רק אם יש צורך משנים את הקוד על מנת שהוא יתמוך גם במערכת ההפעלה לינוקס או מק.

מערכת ההפעלה של ווינדוס היא מערכת מאוד נוחה לשימוש והיא ידידותית למשתמש. היא גם נתמכת על ידי החומרה של המחשבים ומכילה גם אוסף של תוכנות אשר נועדו למעשה להקל על התפקודים של המערכת.

מערכת ההפעלה ווינדוס עובדת עם רישיונות והיא בעלת קוד סגור. כלומר, אי אפשר לערוך בו שינויים.

לינוקס

לעומת זאת לינוקס מבוססת על קוד פתוח והיא מעניקה למתכנתים כר נרחב לפתח מערכות שונות כרצונם. מלבד זאת מופצת תוכנת לינוקס חינם וכל אחד יכול להתקין אותה במחשב האישי שלו בהתאם לחומרה שלו. כלומר ניתן להתקין את התוכנה אך ורק עם התוכנות הרצויות למחשב שלנו וכך למעשה לשמור על המחשב בדיוק כפי שאנחנו רוצים אותו.

למי מתאימה מק?

מק היא מערכת יותר מקצועית והיא מתאימה לעורכי וידאו ועוד. קראו גם על תיקון מחשבי אפל.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *