איך UX משפיע על SEO?

האם לUX של אתר, יש השפעה על SEO? התשובה היא ברורה: בוודאי.

למה? נביא 2 סיבות:

  1. UX מקצועי, מסייע בקידום SEO של האתר. ומדוע? כי גוגל נותן לאתר דירוג גם על UX. ולכן, ככל שחווית המשתמש והעיצוב יהיו טובים יותר, כך הניקוד של האתר בגוגל יהיה גבוה יותר.
  2. ככל שהUX של האתר טוב יותר, כך יש יותר גולשים ושהייה באתר. כאשר הגולש רואה בעין אתר הנראה טוב, הוא ייכנס לאתר. ככל שעמודי האתר יהיו מעוצבים טוב, הגולש ידפדף בין דפי האתר, וישהה יותר בין דפי האתר. וככל שיש פעילות גדולה יותר של הגולשים באתר, כך גוגל מביא לאתר ניקוד גבוה- בגלל העניין של הגולשים.

אבל – בהכנת מסמכי הUX, חשוב לתת למתכנת כלים שיעזרו בקידום

כאשר מאפיינים ובונים אתר, חשוב לזכור שיש כללים ותגים שחשוב לזכור אותם ולהשתמש בהם. כאשר בונים את עיצוב איך UX, משפיע על SEO?ואפיון כותרת האתר: חשוב ליצור כותרת המכילה את מילת המפתח המרכזית, אותה רוצים לקדם.

גם בעמודים הפנימיים בדרגה 3 של האתר, חשוב לשים בכותרות מילות מפתח, אותם רוצים לקדם. ולמה? כי מתכנת מקצועי, ישים לכותרת תג קידום הנקרא h2. תג זה, גורם לגוגל לתת עדיפות בסריקה של הכותרת, ולקדם את העמוד.

איך מכינים מאמרי קידום – מבלי לפגוע בUX של האתר?

אחת מהטעיות של בעלי האתרים בעת קידום האתר, היא הכנסת מאמרי תוכן, בצורה הפוגעת בUX של האתר. למשל: יצירת תפריט עם רשימה ארוכה של 20 מאמרי תוכן, כמו למשל: עוזרת בית ב:XXX. וכך, בתפריט אחד מפרטים את כל הארץ. זוהי טעות! במאמר, נציע 2 פתרונות להכנסת מאמרי קידום בצורה טובה.

  • כתיבת מאמר ארוך: לפעמים, כדאי לכתוב מאמר ארוך, ובו לשלב בתתי כותרות את הביטויים אותם רוצים לקדם. כך, לא נפגע הUX של האתר.
  • הפתרון המומלץ – הכנסת המאמרים בצורה אינטראקטיבית לאתר, בצורה שלא תפגע בUX: כדי להבין- אשתמש שוב בדוגמא של עוזרות הבית. רוצים להכין עשרות מאמרים על עוזרת בית בכל מקום בארץ? את המאמרים מומלץ להציג בצורה אחרת. עושים במאמרים או בתפריט, עמוד אחד מרכזי של "עוזרת בית ברחבי הארץ". בעמוד הזה, מכינים מפת ישראל אינטראקטיבית ומתאימה לצבעי האתר. במפה, מסמנים את המקומות עליהם יהיו מאמרים. כך, ניתן לכתוב עשרות מאמרי קידום, אך גם לא לפגוע בUX, וגם לתת תוספת עניין לאתר. חשוב להכין את המפה ואת שמות המקומות בשפת HTML, על מנת שגוגל יסרוק את המפה.

זכרו – מאפיין UX מקצועי, מוצא פתרונות לקידום אורגני, שלא יפגעו בחוויית המשתמש של האתר.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *