איך בונים אפליקציות?

בניית אפליקציותלאנשים רבים, אפילו כאלה שאינם באים מעולם התוכנה, יש רעיונות לאפליקציות שונות. מהיום בו הסמאטרפון הפך להיות מוצר פופולארי שכל אחד מחזיק ביד, משתמשים רבים החלו לחפש, במודע או לא במודע, רעיונות לאפליקציות, כאלה שיכולות להטיב עם החברה בצורות שונות, להקל על החיים, וכמובן להכניס להם כסף.

אך בשביל להוציא את הרעיון לפועל, צריך לדעת איך בונים אפליקציות, ולמען האמת, לשם כך צריך לדעת כיצד לעשות זאת בצורה חכמה, להכיר את סדר הפעולות, ולהפוך רעיון על הנייר לתוצר קיים, דבר ממשי שניתן להשתמש בו. זו המהות של בניית אפליקציות. במאמר זה אנחנו נציג את סדר הפעולות כפי שבא לידי ביטוי בכל פעם כשאנחנו מעוניינים לבנות אפליקציה כזו או אחרת.

סדר הפעולות של בניית אפליקציות

גיבוש רעיון – בשלב הראשוני אנחנו צריכים לגבש רעיון. הוא יכול להתבסס על רעיון קיים כמו אתר אינטרנט שאנחנו רוצים לקדם ושעליו אנחנו מוסיפים שכבה נוספת משלנו, כלומר משדרגים רעיון קיים או לחילופין זה יכול רעיון יש מאין, כלומר מאפס. יש לקחת בחשבון שברוב המקרים כבר מישהו חיפש ומצא פתרון, לכן הרעיון שלנו רק ישדרג אותו.

קהל יעד – עלינו לבדוק ולהחליט מי קהל היעד של האפליקציה. מדוע זה חשוב? בשביל שנהיה מסוגלים לדעת האם יש שוק לאפליקציה הזאת. אם מדובר על קהל של ילדים או מבוגרים מאוד ייתכן מאוד שלא יהיה מספיק שוק ואז ההשקעה לא תשתלם מבחינה כלכלית. אפשרויות אחרות הן, שאכן יהיה שוק לאפליקציה ואז נוכל להמשיך ולגלגל את הרעיון. יש לציין שסוג ואופי קהל היעד ישפיע על גיוס כספים לבניית האפליקציה.

מאפיינים – יש לכתוב מסמך של כל המאפיינים של האפליקציה, מה היא כוללת, כיצד היא עובדת, מה אנחנו צריכים שיהיה בה ומה לא, אילו עיצובים, אפשרויות לשדרוג עתידי ועוד. על פי מסמך זה נעבוד.בניית אפליקציות

בניית האפליקציה – כאן יתחיל תהליך הבנייה בפועל. את האפליקציה נוכל לבנות עבור מערכות IOS של אפל או מערכות אנדרואיד של גוגל (מוטב לבנות לשתי המערכות). בניית אפליקציות בשלב הראשוני, היא בנייה בסיסית, בטא, אותה נוציא לקהל מצומצם אשר יבחן את האפליקציה בצורות שונות.

Q&A ותיקונים – לפני שהאפליקציה תצא לשוק ותעלה באפל סטור וגוגל פליי, יש לערוך בדיקה של כל המערכות והמאפיינים, כך נדע אם יש באגים ואם יש מה לתקן באפליקציה, במידה ויש הדברים יתוקנו ורק לאחר מכן תצא גרסה ראשונה של האפליקציה לשוק, כשהיא תשודרג עם הזמן על פי האפשרויות שעומדות לפנינו.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *