איך לחסוך בהוצאת השרתים לעסק

כשאנחנו נדרשים לרכוש מוצרים ופריטים שונים לעסק, יש לנו שתי מטרות עיקריות. הראשונה, לרכוש את המוצרים הטובים ביותר, מוצרים שיכולים לשרת אותנו בצורה אופטימאלית ולאורך זמן. המטרה השנייה, לחסוך בעלויות כמה שאפשר, זאת על מנת שנוכל לשמור את התקציב לדברים נוספים.

אחד הפריטים שכל עסק צריך היום, הם שרתים אשר מאפשרים תקשורת בין המחשבים השונים בעסק וכן בשביל לשמור מידע דרך שרתים פנימיים ולא חיצוניים בהכרח. זה יאפשר גישה נוחה וזמינה, אך בטוחה, לכל עובד בעסק.

היום, אפשר לחסוך לא מעט כסף בהתקנת שרתים, באמצעות שימוש במחשבי ענן. שרתים חיצוניים אשר זמינים אך ורק לעסק אשר שוכר אותם, וכך כל אחד שמתחבר למחשב ענן, בין אם זה דרך המחשב של העסק ובין אם זה דרך מחשבים וכלים אחרים, בעזרת מערכת הניהול של השרת, יכול להשתמש בחומרים אשר מאוחסנים בו.

מחשבי ענן הם הרבה יותר זולים משרתים אחרים, בזכות העובדה שאין צורך לבנות תשתית, אין צורך לרכוש מתקנים מיוחדים, כל מה שצריך זה לעשות מנוי אצל חברה שמציעה שירות זה, ולחבר את המחשבים של העסק לשרת זה.

 

כיצד חוסכים בעלויות בצורה נכונה?

ראשית, יש לבחון מה כל אחת מהחברות מציעה לנו. לשם כך, חשוב לעשות סקר שוק מקיף בין החברות השונות ולבחון, מה בדיוק כל חברה מציעה, בין אם זה מבחינת עלויות ובין אם זה מבחינת מפרט.

שנית, יש לבחון את המפרט של כל מחשב ענן, על פי הגודל שלו וכן על פי אופציות האבטחה שהוא כולל. חשוב להקפיד על רכישת שירותי ענן למחשבים אצל חברות שמספקות שירותי הגנה וגיבוי איכותיים, שכן זה יכול לחסוך הרבה בעיות בעתיד.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *