5 דרכים לשיפור מהירות האתר

שיפור מהירות האתר

במאמר היום ניגע באחד הנושאים הקריטיים בתפקוד של כל אתר אינטרנט והוא המהירות. מהירות הטעינה של אתרים משפיעה על חוויית המשתמש וגם על הקידום בדף תוצאות החיפוש בגוגל. אתר איטי גורם לשיעורי נטישה גבוהים. לגולשים שלכם אין סבלנות לחכות יותר מכמה שניות בשביל להגיע לאתר. הם פשוט יחזרו חזרה לתוצאות החיפוש וילכו לאתר הבא בתור. גוגל מזהה תנועה שכזאת ומוריד ניקוד ומיקומים לאתרים כאלו. בקיצור, האתר שלכם צריך להיות מהיר. כמה מהיר? כמה שיותר. וברצינות – אתם צריכים שיהיה לכם אתר מהיר מהרוב המוחלט של האתרים המתחרים לכם. הדפים באתר פשוט צריכים לעלות כמעט במיידי, ככה מהיר. בואו נראה מה ניתן לעשות באתר קיים בשביל לשפר את מהירות הגלישה. אם האתר שלכם מעט איטי, יכול להיות שכמה צעדים פשוטים ישחררו את הסתימה ויתנו לו להגיע למקומות יותר מכובדים בגוגל. בואו נעבור לחלק המעניין:

אחסון

בשביל שאתר יזוז כמו שצריך, אתם חייבים לאחסן אותו בצורה איכותית ומתאימה. השוואת חברות אחסון תוכלו לראות בסקירה הבאה שתעזור לכם לקבל החלטה ספציפית. אנחנו רק נציין שאחסון איכותי חייב להתחשב בכמה גורמים. נפח הגלישה הוא כמובן הגורם הראשון. זה נכון בעיקר לאתרים שהגלישה בהם היא מאד מחזורית וכל נפח הגלישה מגיע בבת אחת. למשל אתרים של הזמנת אוכל. האכסון גם צריך לתת מענה לגודל האתר עצמו ולדרישות של הרכיבים השונים בו. ישנם אתרים פשוטים שרק קוראים למידע כגון מלל או תמונות. אתרים אחרים נזקקים לכוח חישוב גדול בשביל הדמיות שונות או פעולות אחרות בשרת עצמו. אכסון טוב גם ייתן לכם מענה כגון CDN שישמור חלקים מהאתר במיקום קרוב וזמין לגולשים שלכם. מיקום השרתים גם הוא משחק תפקיד כאשר אתרים לקהל הישראלי מומלץ לאכסן בשרת ישראלי.

שיפור מהירות האתר

אופטימיזציה לתמונות

תמונות טובות הן הכרחיות להצלחה של האתר. זה גורם לבעלי אתרים רבים להעלות תמונות מאד כבדות לאתר שלהם. הרווח מכך הוא אפסי עד לא קיים. מעל רזולוציה מסוימת, אין כל שיפור באיך שהגולש רואה את התמונה. הפתרון הוא לבצע אופטימיזציה של תמונות שמופיעות באתר. הכוונה היא להחליף את התמונות הקיימות בגרסאות קלות יותר שעדיין נותנות איכות מספקת. זה יקל על שליחה של התמונות ועל מהירות העלייה של הדף אצל המשתמש. אם אתם עושים זאת ידנית, שימו לב שאתם מעתיקים את התמונות בדיוק למיקומים הנכונים ומצמידים להם את התוויות של התמונות הישנות.

תוספי וורדפרס

רבים מאיתנו משתמשים בוורדפרס ויש בכך הרבה הגיון. הבעיה במערכת היא ריבוי תוספים. נכון, כל תוסף מוסיף לנו שימושיות באתר. מה שקורה זה שביחד זה יכול לגרום לאתר להיות כבד מאד. ההמלצה היא להימנע משימוש בתוספים מיותרים. אם בכל זאת אתם מוסיפים אחד, עשו זאת בדרך הבאה: תעדו את מהירות האתר שלכם ללא התוסף. עשו זאת במיקומים שונים וממכשירים מגוונים. הוסיפו את התוסף וערכו בדיוק את אותן בדיקות מהירות. אם הביצועים נשארים זהים חכו כמה ימים ובצעו עוד הפעם את הבדיקות הללו. שוב, אם המהירות לא נפגעה, ניתן להשאיר את התוסף.

זיכרון מטמון

עשו שימוש בזיכרון המטמון של המחשב בצד של הגולש. זיכרון המטמון או הCASH מאפשר לחלקים מהאתר להיות מאוכסנים כך שלא צריך לשלוח אותם בעת ביקור חוזר. מה שישלח לגולש אלו רק העדכונים והדפים החדשים אליהם הוא גולש. זהו פתרון שיכול לשפר משמעותית את חוויית הגלישה אצל גולשים שחוזרים אליכם לאתר לעיתים תכופות. החיסרון הגדול הוא שזה לא פתרון שיעבוד אצל גולשים שמבקרים בפעם הראשונה. למרות זאת, מומלץ מאד להטמיע זאת באתר שלכם.

עדכונים

אם האתר שלכם עובד עם פלטפורמות שונות כגון וורדפרס או וו קומרס. סביר שמידי פעם יהיו לכם שינויים במהירות שמקורם בעדכוני קוד ועדכוני גרסה. האמת היא שאתרים כאלו חייבים לבצע בדיקות מהירות תכופות בכדי לעלות על בעיות בנושא. הפתרון לבעיות הללו הוא בדרך כלל עדכון של כל הגרסאות של הרכיבים השונים במערכת. במידה וזה לא עוזר, תצטרכו כבר לפנות לעזרה מול מי שמספק לכם את הפתרונות הללו. לפעמים יגידו לכם 'לעדכן אחורה' את הגרסה ולחכות כבר לעדכון הבא אחריו.

 

שתהיה גלישה מהירה!

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *