מחשב Surface Pro 4 של מייקרוסופט

במהלך השנים ניסתה חברת מיקרוסופט להרחיב את מגוון המוצרים אותם היא מייצרת ומשווקת, לא רק תוכנות ומערכות הפעלה אלא גם ציוד היקפי למחשבים, מכשירי סלולר נתמכי ווינדוס וכן מחשבים ניידים. כך בשנת 2015, בעת שהכריזה על מערכת הפעלה של וינדוס 10, היא הוציאה לשוק גם את מחשב Surface Pro 4, מחשב נייד ייחודי, שעומד על הגבול שבין טאבלט למחשב נייד.

לפני שנספר על המכשיר, נציין שמהשלב בו יצאו טאבלטים לשוק וכבשו אותו, החלו חברות שונות לנסות לייצר מחשבים ניידים שמזכירים במראה שלהם טאבלט ולעיתים אף מאפשרים להשתמש בו כמו בטאבלט. הרעיון היה ליצור מחשב דק במשקל נמוך, בחלק מהמקרים מדובר במחשב שניתן להפריד את המקלדת מן המסך, מה שהופך אותו למחשב היברידי, וכן ניתן להשתמש בו גם כמו בטאבלט, כלומר, באמצעות הקלדה על גבי המסך ובמקרים מסוימים (כמו במקרה של , Surface Pro 4) עם עט מיוחדת שכותבת על גבי חלק מהמסך או על אזור מסוים שנמצא במחשב.

מחשב Surface Pro 4, הוא כאמור אחד מגולות הכותרת של המוצרים אשר משלבים את המאפיינים של מחשבים נייד וטאבלטים. המכשיר הוא בעובי 1.1 מ"מ, היא כוללת מסך בגודל 12.3 אינץ' אשר כולל למעלה מ-5 מיליון פיקסלים. כאמור מי שרוכש את המחשב מקבל עט מיוחדת שמגיעה עם קצוות ובצבעים שונים.windows-8-528467_960_720

מלבד תכונות ייחודיות שיש למחשב הרי שהוא כולל גם מספר תוכנות ועזרים שהוטעמו בו. בין היתר מדובר על העוזרת הקולית של קורטנה, תוכנות מבית מיקרוסופט כמובן, וכן המחשב נהנה מתמיכה של תוכנות עיצוב, עריכה ומוזיקה.

גולת הכותרת של מחשב זה הוא כאמור המקלדת. מדובר במקלדת שמתחברת למחשב באמצעות מגנט, ועל כן ניתן לנתק אותה מתי שרוצים, המקלדת מזכירה בצורתה מקלדת של מחשב נייד למרות שהיא הרבה יותר קלה ונוחה, וכן היא כוללת תאורה מיוחדת שמאפשרת כתיבה בחושך.

מחשבי Surface Pro 4, כוללים מעבד I5  וכן I7, כמו הוא כולל כרטיס זיכרון של 16 גי'גה, הוא מהיר יותר ממחשבים מתחרים מאותו שוק.

לסיום, מחשב זה יכול לשרת קהל רחב של משתמשים, אכן מקהל משתמשים ביתיים וכלה בקהל של אנשי מקצוע מתחומים שונים. אנחנו יכולים לראות לא מעט אדריכלים ומעצבים משתמשים במכשיר זה. אין ספק שהוא הצליח להחזיר את מיקרוסופט בחזרה אל הזירה ומאפשר לה להתמודד עם כוחות חדשים וותיקים שהוציאו מחשבים ניידים איכותיים ומכשירים דומים.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *