עריכת סרטונים – איך עושים את זה נכון

עריכת סרטונים

הכלל בפרסום, שיווק ובכלל בחיים הוא "מסר קצר ותמציתי" ככה אנחנו מעבירים בדיוק את מה שאנחנו רוצים להעביר, מבלי להוסיף יותר מדי מידע, מבלי לגרום למי שמאזין או צופה בנו, בלבול, מבלי שאנחנו מעמיסים פרטים לא רלוונטיים, לא חשובים, כאלה שיכולים להרוס את מה שאנחנו רוצים להעביר.

דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים לראות בכל מה שקשור לפרסום סרטונים באינטרנט. יותר נכון לומר, הדוגמא באה לידי ביטוי במה שאנחנו לא רואים באותם סרטונים. הרי מאחורי כל סרטון שאנחנו רואים ביוטיוב, פייסבוק או בכל מקום אחר, יש לא מעט קטעים שהוצאו מהסרטון (הכוונה כמובן לסרטוני פרסום ושיווק ולא סרטונים פרטיים, משפחתיים). קטעים שאינם מופיעים בסרטון, מתוך הבנה שאין צורך בהם, ומדובר בעודף מידע שאיננו מוסיף דבר לצופים, להיפך, זה רק יכול להבריח אותם.

לפני שנסביר מעט על עריכת סרטונים, חשוב להדגיש כאן היבט מאוד משמעותי, בשביל לבצע עריכה בצורה נכונה, אנחנו צריכים לדעת מה המסר שברצוננו להעביר, אנחנו צריכים לדעת כיצד אנחנו רוצים להעביר אותו, ואיך להציג אותו בצורה נכונה. רק כך אנחנו יכולים לתכנן את הסרטון בצורה חכמה ולערוך אותו כמו שצריך. כלומר, לחתוך ממנו את מה שלא רלוונטי עבורנו.

מה זה אומר עריכת סרטונים ואיך עושים את זה

עריכת סרטון אומרת בעצם דבר פשוט, לוקחים את כל החומר המצולם שעומד לרשותנו, וחותכים ממנו את כל מה שלא צריך. בין אם אלה דקות מתות, בין אם אלה מסרים שחוזרים על עצמם, קטעים שצולמו בצורה לא טובה, דברים שלא רלוונטיים למסר שלנו ועוד.

בצורה כזו, אנחנו יוצרים סרטון ערוך ומדויק, על פי מה שאנחנו רוצים להעביר לצופים.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *