מה הקשר בין וידיאו וקידום אתרים

הקשר בין וידיאו וקידום אתרים
כיום יותר מחצי מהאנשים בארץ ובעולם צורכים מידע בעיקר מסרטונים. הקהל הופך להיות יותר ויותר חס סבלנות בכל הנוגע לתוכן ולכן אנו יכולים להבין את החשיבות של סרטונים לקידום אתרים כיום. אותו קידום אתרים שעד היום ייוחס לו החשיבות של תוכן בלבד, הרי שכיום גם הווידיאו יכול לתרום לקידום האתר. מלבד זאת הוא יכול לתרום רבות לפרסום האתר שלכם.

מדוע הווידיאו כל כך אטרקטיבי?

סרטוני ווידיאו ובעיקר סרטונים קצרים אטרקטיביים מאוד באינטרנט משום שהגולש יכול לשבת, לצפות ולהקשיב מבלי להתאמץ יותר מדי. מבלי הצורך לגלול את העמוד, לאמץ את הראש והעיניים בקריאה, מבלי להסתכן בכתב קטן או גדול מדי וכמובן יוכל לקבל את התוכן כולו בזמן קצר. כך למשל בסרטון הסבר של 3 דקות לפעמים תוכלו ללמוד את אותו התוכן שהייתם קוראים ב-20 דקות.

הסרטונים נוגעים יותר ברגש שלנו על ידי האינטליגנציה הוויזואלית שלנו (שכן מרבית האנשים כיום הינם וויזואליים). לכן גם הווידיאו הפך מועדף כיום על יותר ויותר אנשים – התוכן נוגע בהם באופן רגשי – מצחיק אותם, מרגש אותם, מלהיב אותם וזה מה שהופך אותו ליותר מעניין, ייחודי ומהנה.

אז איך הוא קשור לקידום אתרים?

לווידיאו יש קשר ישיר לקידום אתרים בכמה משלבים. ראשית העובדה שהאתר מציג תוכן מגוון ולא רק טקסטים כבר מסייעת בהפיכתו לבעל ערך רב יותר מבחינת מנועי החיפוש. דבר נוסף הוא שווידיאו קל יותר לשתף (ואנו עדים לכך בעיקר בשיתופים שנעשים ברשתות החברתיות) וכל שיתוף כזה יסייע להגדלת המוניטין שלנו בעיניי מנוע החיפוש.

יתרון נוסף של הווידיאו באתרכם הוא שהוא מקטין את אחוז נטישת הגולשים מהאתר וכאמור מגדיל את הממוצע לזמן שהייה באתר. פרמטר זה משפיע באופן ישיר על קידום האתר בגוגל. כמו כך סרטון מוצלח יכול להפוך אפילו לויראלי ואנשים רבים ישתפו אותו ויפרסמו אותו בשבילכם מה שבסופו של דבר יכול להזרים תנועה רבה לאתר שלכם.

הקשר בין וידיאו וקידום אתרים

מה חשוב בעת הכנת הסרטון?

כל סרטון שעולה לאתר שלכם, לבטח אם מדובר באתר תדמית לחברה שלכם, חייב להיות סרטון מקצועי ואיכותי. בין אם מדובר בסרטון מכירות קצר, סרטון המחלק ערך לגולשים על ידי מתן טיפים שונים בתחום או סרטון מצחיק, מרגש או כל סוג אחר. הסרטון חייב להיות מצולם בצורה מקצועית, הדמויות המצולמות צריכות להתנהג בהתאם לתסריט וכדאי לשכור איש שיווק כמו כפיר מגן לדוגמא כדי שהצגת החברה תעבור בצורה ראויה וגם הטקסטים הנאמרים בסרטון, מלבד היותם שיווקיים, יהיה להם משקל יותר משמעותי על תדמית החברה.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *