האם כדאי לקנות דומיין יד שנייה – יתרונות וחסרונות

הדומיין הוא צירוף האותיות והמספרים המהווה את הפנים של החברה. שם ברור וקליט מסייע לגולשים להגיע אל אתר העסק ולבצע פעולות שונות באתר כמו רכישת מוצרים, ביצוע הזמנות או יצירת קשר עם המעסיק. מטבע הדברים, כדי שיהיה לנו דומיין, אנו צריכים לרכוש אותו מחברת דומיינים או לקנות אותו ביד שנייה. לקנית דומיינים יד שנייה קיימים יתרונות, אך גם חסרונות.

יתרונות קניית דומיין יד שנייה

קיימים שמות דומיינים אטרקטיביים בשוק, שבעלי עסק רבים רוצים היו לקבל. שם דומיין קליט ומושך במיוחד יכול הביא אל האתר אלפי גולשים מדי יום, ולכן ישנם בעלי אתרים המעוניינים לשלם כל סכום כדי לרכוש אותו. בנוסף, קניית דומיין יד שנייה יכולה להשתלם כלכלית אם יש לכם אתר טוב שמתוחזק כמו שצריך, ואתם רק מחפשים עבורו דומיין טוב יותר ומתאים יותר לשירות שאתם מציעים. לדוגמה, אם אתם משווקים דלתות מעץ ובחרתם בדומיין doors2, תרצו להתעניין בדומיין doors ולבדוק מתי הוא יתפנה.

חסרונות קניית דומיין יד שנייה

כמו לכל דבר בחיים, גם לרכישת דומיינים יד שנייה קיימים חסרונות. ראשית, כאשר קונים דומיין ניתן לרכוש בטעות דומיין שנענש בעבר על ידי גוגל. שם דומיין זה, גם אם הוא נפוץ וקליט, נמוכים יותר הסיכויים שהוא יופיע בחיפושים ראשונים בגוגל. כמו כן, כאשר קונים דומיין מאדם אחר, אין לדעת מה הייתה ההיסטוריה שלו. ייתכן שהיו תלונות על האתר או השירות, ועקב זאת שם הדומיין יצר אצל הגולשים אסוציאציה בלתי נעימה.

איך לקנות דומיין

אם החלטתם בכל זאת ללכת על קניית דומיין יד שנייה, ישנם כמה דברים חשובים שאתם צריכים להביא בחשבון. אלה כמה דגשים לקנייה בטוחה של דומיין מאדם אחר:

  • היסטוריית אינדוקס בגוגל – לוותק של הדומיין יש חשיבות מבחינת קידום אתרים ועדיפות מבחינת גוגל על פני דומיינים אחרים. עם זאת, אם הדומיין לא אונדקס בעבר, אזי מבחינת גוגל הוא אינו שונה מדומיין חדש שרק עכשיו נקנה.
  • איכות הקישורים – מומלץ לבדוק את איכות הקישורים שהיו מאונדקסים לאתר שאת הדומיין שלו אתם באים לרכוש. ככל שהקישורים יהיו איכותיים יותר, כן גוגל תדעדף את הדומיין יותר.
  • קנייה חוקית – כאשר אתם קונים דומיין מאתם אחר, וודאו כי אינכם מפרים זכויות יוצרים. הפרה זו עלולה לסבך אתכם בהמשך מבחינת גוגל.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *