טיפים לבחירת דומיין מוצלח

רישום דומייןתחילת הפעילות שלך אתר כרוכה בצעד חשוב שהוא רישום דומיין. מדובר על תעודת הזהות של האתר של כל בעל עסק. מדובר על זיהוי של שרתי דואר אלקטרוני. יש לבדוק תחילה, אם שם הדומיין אכן פנוי, יש לוודא שאין עליו זכויות יוצרים, פטנט או קניין רוחני. יש למצוא במנוע החיפוש שמסייע בבדיקה זו הנמצא באתר המשפטים הישראלי. אם תיווצר, איזו שהיא בעיה משפטית על רקע של פגיעה במוניטין או של זכויות היוצרים של חברה אחרת, מומלץ להתייעץ עם עורך דין לגבי נושא הקניין הרוחני.  יש למצוא את השם על פי המסר שאתם מעוניינים להעביר לקהל היעד את המסר אותו אתם מעוניינים להעביר.

בישראל, נושא אורך שם הדומיין מקבל חשיבות גדולה יותר, היות ולא כולם יודעים טוב אנגלית כך שאם שם הדומיין יהיה ארוך מדי, הוא יהווה קשיים לגולשים להיכנס לאתר.

שם דומיין קליט הינו הדבר הנחוץ לגם

חשוב, כי שם הדומיין יהיה קליט, מה שמהווה עוד סיבה עבור רישום דומיין, אשר יהיה מוצלח. חשוב כי שם הדומיין יהיה קליט, כך שלא יכיל יותר מאשר 10 תווים. שם דומיין, עובר מפה לאוזן, כגון חשיפה וויזואלית לאתר, אם באינטרנט או באמצעות פרסומת בטלוויזיה, שלטי חוצות , עיתונים וכדומה. גם שם קליט, ניתן למצוא באמצעות שמיעה בלבד, כך זוכרים אותו במידה  והוא קליט דיו. במידה ושם הדומיין מיועד לאתר ישראלי, ניתן ליצור שם דומיין, אשר נושא את השם העברי, כמו לדוגמא: מסעדה או RESTURANT, חשוב להבין מתוך הבחירה, מה קליט יותר. מי שמעוניין בסיומת של דומיין בינלאומית כגון COM ולא co.il, היות ואתרים מובילים קשה למצוא בסיומת זו.

האם כדאי לרכוש דומיין בעצמכם?

כדאי כי תבצעו את רכישת הדומיין בעצמכם כך שתהיה לכם שליטה מלאה על הדומיין בכל זמן. ישנן חברות בניית אתרים, אשר ישמחו לבצע עבורכם את רכישת וכן רישום דומיין, עבור תשלום סמלי. ישנם עסקים שהרבה יותר נוח להם לבצע זאת באמצעות חברת בניית האתרים, אך אתם אינכם יכולים להיות בטוחים, כי הדומיין יהיה רשום על שמכם ואם האיות שלו והרישום, אכן בוצע כראוי.

העניין הוא, כי רכישת דומיין באמצעות חברות, עשוי להיות מסוכן עבורכם, היות ואם יהיה סכסוך בחברת האתרים, הדומיין עשוי להיעלם ואתם כבר רכשתם לכם גולשים ולקוחות קבועים, המגיעים אליכם באמצעות האתר. קשה יהיה להוכיח, כי הדומיין, אכן היה שייך לכם. זו הסיבה העיקרית, מדוע שלב רכישה ורישום של הדומיין, יתבצע רק באמצעותכם ולא תהיו תלויים בגורמים אחרים.

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *