במה מילון באינטרנט טוב יותר ממילון רגיל?

office-625893_1280

ההמצאה של מילון זוהי המצאה עתיקת יומין עוד מימי הביניים כאשר המילון הראשון חובר על ידי רבי סעדיה גאון והמטרה שלו הייתה לסייע לפייטנים בכתיבת פיוטים בחריזה משובחת. המילונים שיצאו לאור מאז השתנו והשתכללו מאוד עם השנים כאשר בין המילונים המודפסים מוכר כיום מילון אבן שושן כמילון המדויק והאמין ביותר.

בעידן הממוחשב של היום כבש המילון הממוחשב את כל ספרי המילון הקיימים כאשר אנחנו נהנים ממילונים באינטרנט עדכניים הרבה יותר, מדויקים הרבה יותר ובקלות רבה ללא כל השוואה.

מילון באינטרנט – כל  היתרונות

כיום ניתן ליהנות ממבחר מילונים באינטרנט כאשר אנחנו נהנים מיתרונות רבים של המילונים הללו. בין היתרונות נוכל למנות:

  • מילון עם ניתוח מורפולוגי מלא – מילון אינטרנטי יכול לאפשר לנו למצוא כל מילה שאנחנו מחפשים בשפה העברית ובכל צורת הטיה או כתיב ולא רק בצורת היסוד של המילה כפי שהיא מודפסת במילון הרגיל.
  • מילון המתעדכן מעת לעת – מילון אבן שושן, כבודו במקומו מונח אך הוא לא יכול להתעדכן באופן שוטף במילים חדשות או במשמעויות חדשות למילים שכבר קיימות.
  • מילון קל לשימוש – השימוש במילון האינטרנטי הינו קל הרבה יותר משימוש במילון המודפס. אין צורך לדפדף ולחפש את המילה הרצויה. הקלדה של המילה בשורת החיפוש תעלה מיד את התרגום או ההסבר המילוני של המילה.

מילונים הרבה יותר מכל מה שהכרנו עד היום

המילונים של היום המציעים לנו את התרגום המידי ברשת האינטרנט כוללים היום הרבה יותר נתונים מאשר המילון המסורתי של אבן שושן. אז נכון שהמילון של אבן שושן, זהו מילון שכולנו גדלנו עליו ואנחנו יודעים כי מדובר במילון מדויק ואמין להפליא. אך מכאן ועד לדבקות עיוורת במילון האחד והיחיד, הדרך ארוכה.

המילון האינטרנטי מציע לנו בין היתר גם מילון אנציקלופדי ישנו גם המילון המתאים לעולים חדשים המוצע גם לתלמידים בבית הספר. מילון כזה כולל דוגמאות שימוש ולעיתים גם איורים וזאת על מנת להקל על התלמיד את הלמידה מבלי שייאלץ לאבד זמן באיתור המילים המבוקשות במילון. ישנו גם מילון המסביר מונחים לועזיים שונים, כמו גם מילון מקראי המביא מילים מהתנ"ך והפירוש המילולי שלהם. ישנו גם המילון המביא ניבים וצירופי לשון שונים ועוד.

אין ספק שהמילון האינטרנטי הפך את חיינו לקלים ולנוחים הרבה יותר.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *